Vybíráme nové akvárium

kulaté akvárium

Rozhodli jste se, že začnete chovat akvarijní rybičky? Než si vůbec nějakou rybičku pořídíte, měli byste zvážit, jaký jim pořídíte domov. Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu akvárií, z nichž vybrat to správné je nelehký úkol. Jestliže v akvaristice teprve začínáte, poraďte se s odborníky o tom, jaký druh akvária byste měli koupit do svého interiéru.

Akvária se dnes liší nejen svým tvarem, ale také způsobem výroby. Jestliže je pro vás rozhodující tvar a velikost, neměli byste kupovat pro rybičky kulaté akvárium. Sice působí esteticky dobře, ale rozhodně není vhodné jako domov pro akvarijní rybičky. Toto akvárium je malé, a proto je lepší zvolit spíše krychli, kvádr, případně půdorys mnohoúhelníku. Jestliže nevíte, jaké další příslušenství akváriu náleží, pak se vám nabízí akvarijní sety. Tyto sety jsou určeny hlavně pro začátečníky, aby nezapomněli dokoupit vše potřebné.

Druhy akvárií

V nabídce najdete akvária lepená, litá, rámová, ale také samonosná. Každé akvárium je specifické svými vlastnostmi. Velmi populární, a to díky nízké pořizovací ceně, jsou akvária lepená. Jejich výroba je snadná, rychlá a cena je poměrně nízká. Lepená akvária jsou určena hlavně pro začátečníky, a to díky snadné údržbě.

Neměli byste zapomínat ani na stolek pod akvárium, na které budete akvárium pokládat. Tento stolek je speciálně vyroben pro akvária. Nedoporučuje se akvárium pokládat na klasický nábytek, protože tomu není přizpůsoben. Stolky pro akvária jsou vybaveny také úložnými prostory, kam můžete schovat vše nepotřebné vybavení pro akvaristiku.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit