Markýzy jsou účinným stínícím prvkem

markýzy Jihlava

Jedním z účinných stínících prostředků je markýza. Slouží k zastřešení terasy, balkonu, ba dokonce i části zahrady. Má nejen stínící funkci, ale i funkci ochrannou, protože dokáže chránit střešní okna a zimní zahradu. Markýzy Jihlava jsou stále populárnější. A my se podíváme na několik důvodů, proč byste měli do markýzy investovat i vy.

Existují markýzy standardní, polokazetové, kazetové, na zimní zahrady a svislé látkové clony. Jak vybrat tu správnou variantu? Která markýza bude pro vás nejlepší? Podíváme se na ty nejžádanější druhy markýz.

Standardní výsuvné markýzy

Nejběžnější jsou markýzy výsuvné, které jsou opatřené překříženými rameny, případně bez ramen. Jak už plyne ze samotného názvu, markýzy se vysouvají. Jsou cenově dostupné, což je jejich velkou výhodou. Nevýhodou však je, že látka není nijak chráněna v zavřeném stavu.

Polokazetové markýzy

Druhou variantou jsou polokazetové markýzy, jejichž rameny jsou odkryta. Horní část je zakrytá stříškou, která chrání látku před poškozením. Polkazetové markýzy jsou kompromisem mezi standardní markýzou a kazetovou markýzou.

Kazetové markýzy

A poslední skupinu tvoří kazetové markýzy, které patří mezi luxusní řešení. Chrání před deštěm i sluncem. Markýza se zasouvá do kazety, a to nejen látka, ale také její ramena. Kazeta se pak zavře a markýza je kompletně chráněna. Musíte zde počítat s vyšší pořizovací cenou, ale investice do kvality se určitě vyplatí.

Markýzy Jihlava vám nabízí spoustu markýz, které si můžete vybrat podle konstrukce, vzhledu či podle vlastností. Na své si přijde každý. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit