Jak si vybrat postel?

postel

Výběr postele řeší každý z nás minimálně jednou za život. Není to žádná věda, i když proces výběru může být složitý a zdlouhavý, přeci jen tam trávíme značnou část svého života. Jak tedy vybrat tu správnou?

Existuje několik parametrů, podle kterých se můžete při výběru postele rozhodovat. Pojďme se podívat, jaké to jsou.

Cena

Cena je pro nás často rozhodujícím faktorem, proto si musíme ujasnit, jaký rozpočet pro nákup postele máme. Pokud však chceme opravdu kvalitní postel, musíme počítat s tím, že si připlatíme. Je to velká investice, ale vyplatí se. Proto pokud koupě postele vyloženě nespěchá a vy nemáte našetřeno dost peněz, raději ještě chvilku počkejte a zainvestujte potom do té pravé kvality.

Materiál

Od vašeho rozpočtu se pravděpodobně bude odvíjet i materiál postele. Jistěže laminové postele budou levnější než postele z masivního dřeva, ale co si budeme povídat, dřevo je prostě dřevo, to nic nenahradí.

Design

Vzhled hraje v tomto případě také velmi důležitou roli. Sáhnout můžete po posteli čalouněné v mnoha barvách nebo po jednoduchém dřevěném provedení, jako nabízí třeba postele Žatec. Hlavní je, ať se v posteli cítítě dobře a skvěle zapadne do konceptu vaší ložnice.

Praktičnost a vychytávky

Spousta postelí nabízí zajímavé řešení úložných prostor, ať už formou vysunovacích šuplíků či jinak. Některé firmy nabízí také rozkládací postele, z jednolůžka pak budete mít v okamžiku dvojlůžko.

Pokud toužíte po posteli na míru a máte hodně specifické představy, nechte si vyrobit postel přesně podle vás. V tomto případě však počítejte s tím, že cena bude pravděpodobně vyšší než ve velkoobchodu s nábytkem, za ten pocit to však stojí.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit