Inspirujte se: Trendy kuchyní pro rok 2021

Říká se, že srdcem domu je kuchyň. Proto je důležité věnovat této místnosti speciální pozornost, abyste se tam cítili příjemně. Seznamte se s trendy pro rok 2021.

Základová fotografie zdarma na téma apartmán, barva, design interiéru

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně? Nebo zrovna zařizujete zcela novou kuchyň ve vašem novém domě či bytě? Nechte se inspirovat novými trendy. Důležitou součástí plánování nové kuchyně jsou také dobře promyšlené funkční zóny.

Klíčovými slovy budou v nastávajícím roce příroda, chytré technologie a minimalismus.

PŘÍRODA

Jak dostat kousek přírody do kuchyně? Přírodními materiály! Ty se mohou promítnout především na kuchyňské desce, která může být z mramoru, dřeva nebo žuly. Stejně tak ale můžete do konceptu zakomponovat živé rostliny ať už jako dekorativní prvek - květináče na desce či jako dominantu - bylinkovou zeď. Bylinky navíc využijete při přípravě pokrmů, takže se zde propojuje dekorace s užitkem. Další plochou, kde se může promítnou příroda jsou kuchyňská dvířka. Skombinovat můžete například bílá dvířka s dřevěnými. Vytvoříte tak moderní, ale přesto útulný prostor.

CHYTRÉ TECHNOLOGIE

Některé chytré technologie přispívají k vašemu pohodlí, například vás lednička upozorní na nedostatek jídla, kávovar vám uvaří kávu na čas, kdy vstáváte. Zní to jako sci-fi? Možná ano, ale je to realita. Jednou z moderních technologií, kterou si může dovolit skoro každý je ovládání osvětlení. Pomocí chytrého telefonu můžete ovládat barvu a intenzitu světla. Některé technologie pomáhají šetřit přírodu, například šetřit vodu při umývání nádobí apod.

MINIMALISMUS

Jednoduché čisté linie a jemné tóny. Téměř samozřejmostí už jsou vestavěné spotřebiče, jako lednička a myčka, do popředí se ale dostávají také kuchyňská dvířka bez úchytek či dostatek prostoru na drobné spotřebiče typu kávovar, toastovač, abyste je nemuseli mít na pracovní desce, která pak působí neuhlazeně. Otevřené police už jsou také na ústupu. Nové trendy vyžadují kompaktnost, jednoduchost, uhlazenost. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit