Rekonstrukce bytu

Pokud plánujete rekonstrukci svého bytu, je potřeba celou přestavbu velice dobře naplánovat, promyslet a spočítat si veškeré náklady. Vhodným pomocníkem při větší i menší rekonstrukci je firma, která rekonstrukce bytů provádí. A jak taková rekonstrukce za pomoci odborníků vypadá? Nejprve jsou odsouhlaseny návrhy na rekonstrukci, sepsány veškeré potřebné dokumenty a zajištěno stavební povolení. Samotná rekonstrukce pak probíhá podle realizačního plánu, jehož dodržování je kontrolováno během pravidelných kontrol.

Rekonstrukce bytových jader není jednoduchá

Při přestavbách bytových jader v panelákovém bytu se může pouze vyměnit jen bytové jádro nebo posunout nenosná příčka, jinde mohou být změny podstatně razantnější. Nezáleží však pouze na představě majitelů, ale dispoziční úprava nesmí v první řadě narušit statiku panelového domu. Rekonstrukce se provádí z důvodů hygienických, estetických i bezpečnostních (elektroinstalace neodpovídá současným normám). Pokud se rozhodnete pro kompletní rekonstrukci bytového jádra, je nutné si ujasnit, jak by mělo vypadat a kolik do rekonstrukce můžete investovat. Dále je třeba se rozhodnout, zda se do přestavby pustíte sami, nebo ji svěříte specializované firmě. Rekonstrukce bytových jader není tak jednoduchá, jak se zdá - je třeba odstranit staré umakartové jádro.

Jak levně oživit vaše bydlení

Chcete oživit své bydlení, ale nemáte moc peněz? Poradíme vám několik jednoduchých triků, jak proměnit váš byt s trochou peněz.
Samolepky na zeď jsou perfektní záležitostí. Můžete si vybrat přesně podle vašeho gusta, a když projedete několik obchodů na internetu, určitě najde to, co se bude líbit právě vám. Případně si můžete sestavit vlastní stěnu z obrázků, které si nakombinujete.

Pokračovat ve čtení